KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 13406092
nr 1340 6092
Tord Leander Engström
(1914-1985), Sverige
Gouache, Solvaer, Lofoten. Signerad, daterad -52. Motivet: 60x50 cm
Tord Leander Engström, svensk målare född i Stockholm 1914, död 1985.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 10 augusti 2020
kl 19:30:27
8/8 20:05:10
Tord Leander Engström
Läs mer om Tord Leander Engström
Gouache